Jelenlegi hely

Úszó család

Beküldő lakhelye: Csongrád megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját gyermekrajz

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Ha azt látom, hogy valamit maguknak sikerült megoldani. Már az is örömöt okoz sokszor, ha elmondják a problémáikat, megosztják velem, abból nagyon sok minden kiderül számomra, hogyan gondolkodnak, mi foglalkoztatja őket, és nagyon sokszor tényleg ilyenkor érzem azt, hogy valamit azért jól is csinálunk.
Ha ezután sikerül megoldaniuk a problémát, megtalálni, ami működhet az a hab a tortán.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben

Az, hogy gyermekem megtegye, amit kérek. (Pl. fürdés, játék összepakolás, táska bepakolás...)

Egyrészt a bejelölt rész, hogy a vége ne ordibálás legyen, hogy már 100x szóltam és te a füled botját se mozdítod.
Hogy sokszor ugyanazokat a játszmákat meccseljük le reggel, de hiába tudom, miben vagyok, mégis az a vége, hogy ordítunk, haladj már, nem megmondtam, stb. Ez utána az egész napomra rányomja a bélyeget, nekem ez az egyik legnehezebb, illetve megértetni a férjemmel, hogy ez így nem jó, és nekünk is változtatni kellene ezen.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Épp ezért, hogy egyrészt saját magam, másrészt a férjem is kevesebb kiabálással - persze legjobb lenne anélkül - tudjunk elérni a gyerekeknél dolgokat, vagy hogy ha a problémáikról beszélnek, akkor ne én oldjam meg azokat, hanem értően és együttérzően tudjam meghallgatni. Nekem ez a gyakorlatban nagyon nehéz, azt vettem észre magamon, hogy a szituációban felismerem, tudom, hogy mi lenne a jó irány pl. reggeli öltözködés - ne játsszuk le ugyanazt a sémát, vagy ha a kislányom arról beszél, hogy ki akarja vki. fúrni a barátnője mellől - ne én akarjam megoldani, de hogy mégis akkor pontosan hogy reagáljak, mit is kérdezzek, mit is mondjak azután, hogy segítek megfogalmazni az érzéseit, pl. nagyon dühös lehetsz most., stb, de hogy vezetem rá, mi a következő lépés ezután, hogy ő tovább mondja, rátaláljon egyedül a megoldásra, anélkül, hogy én túl sokat segítenék, szóval ezek az egyensúlyok, határok, gyakorlati megoldások, ezek érdekelnének engem nagyon, ehhez szeretnék több eszközt kapni, hogy hátha a gyakorlatban jobban menne, ami elméletben olyan magától jó megoldásnak tűnik. Illetve hogy az ordibálás előtti pillanatban ne az kapjam a férjemtől, hogy "jó, de akkor csinálj valamit, mert látod, hogy másképp nem értik." Én ezt szeretném nagyon valahogy másképp megoldani. 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Az idő mindig kevés, de 20 percet szánhatunk az egészséges, frissen készült ételre! Saláta, lepény, leves és egy desszert is jutott a végére ajánlónknak.
Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Ugrás az oldal tetejére