Jelenlegi hely

Munkahelyvédelmi akció

A munkahelyvédelmi akcióterv keretében létrejött egy munkáltatóknak nyújtott kedvezmény, amit nem te kapsz meg, de a munkáltatódat érdekeltté teszi abban, hogy téged foglalkoztasson. Érdemes felhívni a (leendő) munkáltatód figyelmét arra, hogy jár utánad ez a kedvezmény, azaz: ha téged választ / visszavesz a cég, akkor anyagilag jól jár, mert kevesebb járulékot kell az államnak befizetnie. 

MUNKAHELYVÉDELMI AKCIÓTERV

Munkáltatónak járó kedvezmény kisgyermekes anyák foglalkoztatása esetén

Ki után kaphatja a munkáltató?

Olyan munkavállaló után, aki GYED-ben, GYES-ben, GYET-ben (anyasági ellátásban) részesül, vagy részesült.

Akkor is jár, ha a szülő régi munkahelyére megy vissza dolgozni és akkor is, ha a gyermekvállalás után új munkahelyen helyezkedik el, tehát nem csak az új, hanem a meglévő alkalmazottak után is igénybe veheti a munkáltató.

Mettől-meddig jár?

Egy, illetve két gyermekes munkavállaló esetén 3 évig

(Az anyasági ellátás folyósításának megszűnését követő hónaptól számított 45. hónap végéig, de legfeljebb 3 évig.)

Három, vagy több gyermekes munkavállaló esetén 5 évig

(Az anyasági ellátás folyósításának megszűnését követő hónaptól számított 69. hónap végéig, de legfeljebb 5 évig.)

 

Mit kap a jogosult munkáltató?

Szociális hozzájárulási adó (mértéke 27%), illetve szakképzési hozzájárulás (mértéke 1,5%) fizetése alóli mentességet, illetve kedvezményt.

Egy, illetve két gyermekes munkavállaló foglalkoztatása esetén a kedvezmény:

  • a foglalkoztatás első két évében a bruttó bér, de legfeljebb 100.000 Ft után nem kell megfizetni a  27%-os SZOCHÓ-t, és a szakképzési hozzájárulást sem (kedvezmény összesen 28,5%),

 

  • a foglalkoztatás harmadik évében a bruttó bér, de legfeljebb 100.000 Ft után 27% helyett 12,5% SZOCHÓ-t kell fizetni (kedvezmény: 14,5%).

 

Három, vagy többgyermekes munkavállaló foglalkoztatása esetén a kedvezmény:

  • a foglalkoztatás első három évében a bruttó bér, de legfeljebb 100.000 Ft után nem kell megfizetni a 27%-os SZOCHÓ-t és a szakképzési hozzájárulást,

 

  • a foglalkoztatás negyedik és ötödik évében a bruttó bér, de legfeljebb 100.000 Ft után 27% helyett 12,5% SZOCHÓT kell fizetni.

 

Korábban részmunkaidős foglalkoztatás esetén a kedvezmény alapja arányosan csökkent. 2015-től kisgyermekes munkavállalónál részmunkaidő esetén is igénybe vehető 100 000 Ft bruttó bérig a kedvezmény.

Hol lehet intézni?

A kedvezményt a munkáltató az anyasági ellátás folyósításáról szóló igazolás birtokában veheti igénybe, legalább három gyermekes szülő esetén a családi pótlékról szóló igazolás is szükséges. Az igazolást a szülőnek kell beszereznie a folyósító szervtől.

Bővebb információ

http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=showcontent&content=ma_tamogatas_mhelyvedelmiakcioterv

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére