Jelenlegi hely

Van már ruhatesótok?

Biztos te is benne vagy kb. száz anyukás, ilyen-olyan facebook csoportban, tényleg rengeteg van belőle. Véletlenül találtam rá erre a szuper-hasznos, tényleg egymást segítő közösségre, mely a Ruhatesó névre hallgat. Miért olyan jó ez a csoport? Erről beszélgettem a Ruhatesó tulajdonosával, Nagy Diával.


Kép forrása

Mi is a Ruhatesó csoport lényege?

A Ruhatesó egy olyan kezdeményezés, amely összeköti a ruhát ajándékozó és a ruhára igényt tartó családokat.

A Ruhatesó nem egy egyszeri ruha ajándékozás, hanem, egy hosszútávú segítségnyújtás.

Két fő oka van a ruhaajándékozásnak:

  • az egyik a segítségnyújtás,
  • a másik pedig a fenntarthatóságra törekvés.

Hogy képzeljük el, hogyan működik?

A folyamat egyszerű, adott egy gyerkőc, aki talál magának egy pár hónapnál fiatalabb ruhatesót, és ahogy kinövi a ruhákat, úgy adja át a tesónak. Tehát vannak a nagytesók, az adományozók és a kistesók az adományfogadók.

Sajnos minél nagyobb a csoport, annál nehezebb a szabályokat betartatni, ezért is van az, hogy minden poszt jóváhagyásra kerül mielőtt kimegy. Sajnos volt egy “anyuka” aki sok helyre jelentkezett kistesónak, ezután született meg az a szabály, hogy minden kistesónak egy nagytesója lehet, így segítve azokat, akik még nem találtak nagytesót. Adminként nyugodtan írhatnak nekem a tagok, igyekszem válaszolni és gyorsan megoldást találni a kérdésekre, problémákra.


Kép forrása

Honnan jött ez a nagyszerű ötlet?

A kisfiam négy hónap alatt, három ruhaméretet váltott, így bajban voltam, hogy mit csináljak a sok ruhácskával, mert nem tervezünk kistestvért. Végül a védőnőm segítségével találtam egy egyedülálló anyukát, akinek a kisfia pár hónappal később született mint Hugó baba, és nagy szüksége van a segítségre, így ahogy Hugó kinő egy méretet, én továbbadom az anyukának. Ezen gondolat révén született a Ruhatesó FB csoport!

Mivel foglalkozol? Mondanál pár szót magadról?

Egy évvel ezelőttig egy multipotenciális nő voltam, aki a nap nagy részében egy multinál tölt be HR vezetői pozíciót, emellett pedig saját vállalkozásban két kozmetikai márka forgalmazásával foglalkozik, és "nullahuszonnégyben" pörög még száz másik ötleten, projekten.

Jelenleg azonban többségében anya vagyok, próbálom menedzselni a 8 hónapos kisfiam életét, emellett pedig a férjemmel közös hobbivállalkozásunk marketing és stratégiai feladatait látom el.

A Ruhatesó a szívügyem, nagyon szeretem esténként lefekvés előtt végignézni a posztokat, megosztani az anyukák által kapott ruhacsomagok képeit. Hogy az egész megáll-e facebook csoportban, vagy később lesz-e belőle valami nagyobb kezdeményezést azt még nem tudom, de az biztos, hogy így is sok-sok gyerkőcnek ajándékoztunk új ruhákat.

Ha tetszik a kezdeményezés, csatlakozz Te is a csoporthoz!

Ezerrel pörögnek a posztok, rengeteg kistesó és nagytesó talált már egymásra. A csoportot ITT TALÁLOD.

Jó tesókeresgélést!

Elsner-Szentesi Mónika - KAPOSVÁRIMAMI 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére