Jelenlegi hely

Mindjárt itt az érettségi – a vizsgázók csaknem fele a történelemtől tart a legjobban

Minden gimnazista életében meghatározó szerepe van az érettségi vizsgának, hiszen ezen a megmérettetésen dől el, hogy ki milyen felsőoktatási intézményben folytathatja a tanulmányait. Egy meglepő felmérés eredményei azt mutatták, hogy a diákok csaknem fele a történelem vizsgát tartja a legnehezebbnek.

Mit mutatnak a számok?

Egy közel 200 szavazatot gyűjtő Facebook-csoportban történő szavazás eredménye azt mutatta, hogy az érettségizők

  • 49%-a történelemből (95 szavazat)
  • 28%-a matematikából (54 szavazat)
  • 10%-a magyarból (20 szavazat)
  • 3%-a biológiából (6 szavazat)
  • 3%-a angolból (5 szavazat)
  • 4%-a egyéb tantárgyból (7 szavazat)

tartja a legnehezebbnek a vizsgát.

Miért meglepő ez az eredmény?

A legtöbb egyetemistának a későbbiekben is szüksége lesz a matematikára, hiszen a legnépszerűbb egyetemi szakokon (informatikus, műszaki, közgazdász) az egyetemen is van számonkérés. A történelem érettségi esszé témák nagyon kiszámíthatóak, és a szóbelin sincs sok tétel, míg magyarból az írásbeli szövegalkotás kiszámíthatatlan, és a szóbelin is rengeteg tétel van.

Éppen ezért meglepő a tény, hogy csaknem a diákok fele a történelmet tartja a legnehezebb érettségi tantárgynak – ahogy ez kiderült az érettségiző csoportban történő felmérésből.

Forrás: profifelkészítő.net

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére