Jelenlegi hely

Lenyűgöző vadnyugati westernváros - egy kihagyhatatlan családi élmény, ahová a belépés ingyenes

Mindig keresem a lehetőséget, hogy mi az a kirándulási célpont, ami kicsit más, ami értéket ad, és amit a gyerekekkel együtt lehet élvezni. Most egy olyanra bukkantam, ami felkerült a bakancslistánk első helyére és szerintem sokatoknak még, aki olvassa a cikket.

Biztos vagyok benne, hogy Winnetou és Old Shatterhand lebilincselő vadnyugati történetei nem csak a nagy „öregeket” nyűgözi le, de a mai gyerekek is, ha hozzájutnak, imádják őket.

Ha egy kicsit szeretnétek visszamenni az időbe és átélni egy igazi vonatrablást, lótolvaj akasztást, és egy eredeti vadnyugati western show-n vennétek részt, akkor nincs más dolgotok csak beülni a kocsiba és irány a vadnyugat, vagyis Henryx City!

Ugyan hol van Amerika...! - legyinthettek most, de bizony él Magyarországon egy igazi cowboy, Tóth Henrik, azaz Henryx Seriff, aki megépítette és ezáltal elhozta nekünk a valódi amerikai vadnyugati kultúrát.  

A western városban betekinthetünk a letűnt vadnyugati korszak, az indián és cowboy kultúra titkos világába, az USA-ból származó tárgyak és eszközök révén.

A farmon található étterem, indián- és western múzeum, vasútállomás életnagyságú gőzmozdonnyal, vagonokkal, amely múzeum és kávézó is egyaránt, western kisvasút, aranymosó bánya és vízi malom.

A westernváros nem üzleti céllal készült, így a BELÉPÉS INGYENES!

Minden hétvégén 14 órakor western show –t is láthattok, ami szintén ingyenes, a hétvégente megrendező fergeteges hangulatú, puskaropogástól és kocsmai verekedéstől hangos vadnyugati show felejthetetlen időutazásba repíti a látogatókat.

Ahogy már említettem, nincs belépő a farmra, szabadon és ingyenesen látogatható, egyedül a célba lövésért, rodeóbikáért (300FT) és a kisvasútért kell fizetni, ami hét közben 12 és 14, hétvégén 11-től óránként 16 óráig üzemel, ára 900 Ft.

Henryx City-t Császáron találjátok, Komárom- Esztergom megyében Tatabányához közel. Hétfő kivételével minden nap 10-18 óráig várja a látogatókat, kisállat viszont nem vihető be!

Ha mentek, érdemes már előre készülnötök a fotókhoz, Cowboy kendő, kalap legyen nálatok, akár kockás ing, a gyereknek pedig túrjátok elő a cowboy jelmezét. 

És ne ijedjetek meg a puskaropogástól és a kocsmai színjátéktól a gyerekeknek is nagyon élvezetes a program.

Heryx Seriff

Makai Marianna - Kecskemétimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
Ugrás az oldal tetejére