Jelenlegi hely

5 hajózási múzeum és emlékhajó Magyarországon

Ahol ennyi a folyó és tó, mint kicsiny országunkban, biztosak lehetünk benne, hogy rengeteg hajózástörténeti, vitorlázással kapcsolatos múzeum, kiállítás és emlékhajó látogatható.

Igazi kirándulós helyek a vizisportok szerelmeseinek

Imádod a vizet? Itt lehet is! Hazánkon végigfolyik Európa második leghosszabb (2860 km!) folyója a Duna, itt van Közép-Európa legnagyobb tava, a Balaton, megszámlálhatatlan mennyiségű vitorlázásra, vizisportokra ideális tó, fürdésre csábító termál és forrásvíz.

ABC sorrendben: a Balatontól Zebegényig

Balaton Csavargőzös és műemlékhajó

A ma műemlékként a balatonboglári kikötőben álló hajó 1873 óta szolgált a Balatonon és a Dunán, Magyarországon és Ausztriában. A balatoni gőzhajózást ismerteti meg az idelátogató vendégekkel. Ma felújítva mutatja be a saját- és balatoni gőzhajózás történetét. A hajócsavar, az eredeti meghajtó tengely az új kormányosi állás, a régi egyenruha, a minigőzgép és a játszó orrész csupán egy-egy kiragadott érdekessége a Balaton Csavargőzös Műemlékhajónak.

Balatonföldvári Hajózástörténeti Látogatóközpont és Kilátó

A balatoni hajózást, vitorlázást bemutató interaktív kiállítás egy különleges, hajó alakú épületben kapott helyet, melynek árbóca a Balaton legmagasabb épített kilátója. 400 négyzetméternyi tömény hajózás: makettek, terepasztalok, kisfilmek, emléktárgyak, szimulátorok mutatják be ezt az izgalmas világot.

Balatonfüredi Esterházy-kastély Látogatóközpont

A Balatonfüred legrégibb gyönyörűen felújított épületében nyílt meg a Nyár a Balatonon - Fürdőidény Füreden 1825-1914 című látványos interaktív kiállítás, amely felejthetetlen időutazásra invitálja látogatóit. Felfedezhetjük a magyar reform- és kiegyezéskori balatoni fürdőkultúra világa, a meleg- és hidegfürdőzés, a tavi gőzhajózás és a vitorlázás históriáját.

Hogyan érkeztek a 19. században a fürdővendégek a Balatonhoz? Lovaskocsin, vasúttal vagy hajón? Milyen is volt 200 évvel ezelőtt egy fürdőtelep? Mi az a hidegfürdőzés? Melyik volt az első hajó a Balatonon? A gőzhajózástól az ivókúrág... mert szeretjük a Balatont!

Vitorlázeum Balatonfüred

A balatoni vitorlázás történetét bemutató múzeum a magyar és nemzetközi vitorlázóélettel kapcsolatos anyagokkal és egy különleges viharszimulátorral várja a vizes sportok szerelmeseit. A a egész évben nyitva tartó új kiállítás a balatonfüredi Tagore sétány elején a város és a vitorlázás egyik legpatinásabb épületében, a balatoni vitorlázás első klubházának emeletén várja a látogatókat.

A múzeum bejáratához közel áll a magyar tenger egyik legismertebb szerelmesének, Bujtor Istvánnak állított ismert szobor is, mely egy hajórészletben, kormányosként ábrázolja a színészt.

Zebegény, Hajózástörténeti Múzeum

Negyven éve idén, 2024-ben, hogy megnyílt az első magyar hajózási magánmúzeum, mely mára az ország legnagyobb hajózási gyűjteményévé vált.

Farkas Vincze hajóskapitány gyűjteményével és saját készítésű tárgyai, nagy precizitással készített hajómodelljei mellett eredeti hajófelszerelések, navigációs eszközök, szakmai iratanyagok, egyenruhák, lobogók és egyéb használati eszközök hűen tükrözik az egykori magyar hajózás nagyságát.

A tárgyi emlékek sokasága, a rengeteg anyag röpke betekintést nyújtanak az emberiség hajózástörténetébe is.

ADL - Debrecenimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére