Jelenlegi hely

Ha kétségeid vannak, cselekedj! Hogyan tarthatod fenn a motivációd?

Tudtad, hogy minden motiváció mögött vágyak állnak? Miért tudunk bizonyos cselekvésekre hatalmas energiákat mozgósítani, míg másokra viszont nem. Vajon milyen belső erő, késztetés hatására lendülünk mozgásba?

Érdekes, hogy a szó a latin eredetű movere igéből ered, melynek jelentése mozogni, mozgatni.

Akkor szoktuk érezni a motivációnk elvesztését, ha a kezdő lendület alábbhagy, és szép csendesen visszasüllyedünk a mindennapok megszokott rutinjaiba. Vagyis már nem mozdulunk többet, mint amennyit kell, nem tanulunk új dolgokat, nem vállaljuk a kihívást.

Ilyenkor újra meg kell találnunk a mozgásba lendítő erőt, vágyat, MOTIVÁCIÓT!

Mond, mi a Te álmod? Érdemes céllá alakítani, és dolgozni érte?

A céljainkkal összhangban gondolkodni, érezni és cselekedni - jelentőségét az előző videóból megtudhattad, de az ingadozó motivációd még mindig okozhat galibát a céljaid felé vezető úton. Megakaszthat, visszahúzhat a kényelmes élet, ha hagyod elveszni azt a belső késztetést, amit motivációnak hívunk.

Szerintem a motiváció megtartása nem is annyira misztikus dolog, ha darabokra szedjük:

Az első fontos kérdés: mi áll a vágyad mögött? Mi az a szándék, ami vezérel?

Második lépésként érzelmi munícióra, ami lehet elrettentő hatású: szeretnéd valaminek a bekövetkezését elkerülni, pl. betegség, válás, bármilyen fájdalmas, veszteséggel járó életesemény. És lehet pozitív töltetű érzelmi hajtóerő, ami előrevisz egy jobb állapot felé... bárhogy is a motiváció fenntartásához még egy dolgot mindenképp meg kell vizsgálnunk:

a szokásaidat és tetteidet.

Hogy már megint hogy jönnek ide a szokások, megtudhatod a videóból. És még egy képzeletgyakorlatot is ajánlok neked, amiből kiderülhet: hogy is vagy a fentiekkel Te magad?

Bízom benne, hogy energiát nyertél a vitalitás tippek révén, és sikerült megemelni az életminőséged!

Szeretettel várlak ingyenes coaching konzultációra és a Facebook Vitalitás tippek és programok csoportjában, ahol további vitalizáló tartalmakkal találkozhatsz!

Köszönöm, hogy velem tartottál:

Csilla


Jakab Csilla coach és meseterapeuta vagyok.

A Pantarhei-coaching megalapítójaként hiszek abban, hogy az egyedüli biztos pont az életben zajló szüntelen változásban csak önmaga lehet az ember. Az a belső erő, érték, esszencia, mely sokszor magunk számára is rejtve marad, vagy feledésbe merül… Tenni kell érte, hogy feltárjuk, megismerjük, összhangba kerüljünk belső értékeinkkel és kibontakoztassuk a világban. Hiszek az erőltetés nélküli, örömteli változás, fejlődés megélésében, s ebben támogatom a hozzám fordulókat is. Kedvenc témáim a nőiesség megélése; termékenység, mint anyává válás, és mint kibontakozás; a párkapcsolati fejlődés; értékalapú gyermeknevelés; tudatos életszervezés; életcél-küldetés megtalálása; betegségek üzenete; önfejlesztés; önismeret.

Bátran elküldheted nekem a kérdéseid, tapasztalataid. Kíváncsian várom, hogy szuperálnak nálad a vitalitástippek, illetve örülök, ha megírod nekem a saját bevált praktikáid!
Tegyünk együtt önmagunkért és jövőnkért!
Tarts velem közösségi oldalamon is! 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére