Jelenlegi hely

Béke Világnapja - Január 1.

Béke Világnapja VI. Pál pápa kezdeményezésére jött létre 1967. január 1-én. Azóta az év első napján a mindenkori pápa a világhoz intézett üzenetében foglalja össze a békéről vallott gondolatait.
2000-ben az ENSZ kezdeményezésére január 1-je nemzetközi békevilágnappá vált.

Ferenc pápa üzenete a Béke 50. világnapjára: 

"Ennek az új évnek a kezdetén őszinte békeköszöntéssel fordulok a világ népeihez és nemzeteihez, az államok és kormányok, a vallási közösségek és a civil társadalom különféle szerveződéseinek vezetőihez.
Békét kívánok minden férfinak, nőnek, kisfiúnak és kislánynak,"

"A család az a feltétlenül szükséges hely, ahol a házastársak, a szülők és a gyermekek, a testvérek megtanulnak kommunikálni egymással és gondoskodni egymásról, a saját érdekeikről lemondva, és ahol a súrlódásokat, vagy akár konfliktusokat nem erővel, hanem párbeszéddel, tisztelettel, egymás javának keresésével, irgalommal és megbocsátással lehet feloldani. /.../ A család belsejéből a szeretet öröme kiárad a világba és az egész emberi társadalomra." 

"Az erőszakmentesség alkalmazását az otthon falai között kell elkezdenünk, s onnan kell kiterjesztenünk azután az emberiség egész családjára. Ne szalasszuk el egy kedves szó, egy mosoly vagy bármilyen békét és barátságot árasztó apró gesztus lehetőségét. /.../ Sürgető módon kérem azt is, hogy hagyjanak fel az emberek az otthoni erőszakkal és a nőkkel és gyermekekkel szembeni visszaélésekkel."

"A tevékeny erőszakmentesség módot jelent rá, hogy megmutassuk: az egység erősebb és termékenyebb a konfliktusoknál. A világban minden mindennel összefügg."
„Mindnyájan vágyunk a békére: számos ember építi a békét napról napra apró cselekedetekkel és sokan szenvednek és viselik türelemmel a fáradságot a béke építésére tett kísérletekben."

"Dicsőség a magasságban Istennek, és a földön békesség, és az emberekhez jóakarat."
(Lukács Evangéliuma 2,14)

Mi mit tehetünk a békéért? Nekünk a családokban, a kisközösségeinkben kell megteremtenünk a békét. 

Néhány dolog, amelyet megtehetünk a családi béke érdekében:

1. Ha égve marad – kapcsold le!
2. Ha kiömlött – töröld fel!
3. Ha a földön van – vedd fel!
4. Ha kifogyott – töltsd meg!
5. Ha piszkos – mosd el!
6. Ha tele van – vidd ki!
7. Ha szomorú – öleld át!
8. Ha fáradt – altasd el!
9. Ha hiányzik – írj neki!
10. Ha kérdez – válaszolj!
11. Ha mesél – hallgasd meg!
12. Ha távol van – hívd fel!
13. Ha ünnepel – lepd meg!

És jusson eszünkbe: összetartozunk!

Forrás: Katolikus hírportál, Magyar Kurír


May Andi - Monorimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Ugrás az oldal tetejére