Jelenlegi hely

Akár ingyen is végezhettek tanfolyamot a neten a gyerekkel

Sose volt ennyiféle és ilyen olcsó (és ennyire leellenőrizhetően jó vagy nem jó) tudás karnyújtásnyira. Használd ki, iratkozzatok be a gyerekkel együtt weboldalt tervezni, mobiljátékot fejleszteni, programozni, vagy akár jógázni. Ha szerencsések vagytok, két Big Mac árából megúszható a dolog.

"Idén nem halogatok tovább" – kb. így lehetne fordítani az egyik legnagyobb nemzetközi távoktató-vállalkozás január eleji akcióját, aminek keretében szó szerint egy raklapnyi tanfolyamát ajánlotta fel a január 11-ig jelentkezőknek nevetséges, tíz dolláros vagy tíz eurós (kb. háromezer forint) áron. Nekem ugyan jelenleg úgy érzem, Hermione Granger időnyerőjére lenne szükségem, hogy komolyabb tanulást illeszthessek az életembe a fő-és mellékállás, a két gyerek plusz háztartás és az egyéb napi teendők mellé, miközben érzem, aki kimarad, tényleg lemarad, és hát valljuk be, háromezer forintot nagyobb hülyeségre is költöttem már – még akkor is, ha csak átfutni lenne időm a felkínált ismeretanyagot.

De ha most le is maradnék, a világ nagy "online oktatóbázisai" ma már gyakran kínálnak a többtízezernyi kurzusból jó néhányat nevetségesen olcsón időről időre – köztük olyat is, amivel meglehetősen gyorsan akár pénzt tudunk keresni, például programozás, webdesign, etikus hackelés vagy marketing ismeretek. Haladók belekóstolhatnak a "tantermi" árak töredékéért a felhős alkalmazások világába, Machine Learning vagy a neurális hálózatok tudományába is, már kezdőknek is gyors sikert ígér a mobilos játékfejlesztés.

Ami a programozói vagy webdesign ismereteket illeti, igény, az van rá.  Már itthon is elindultak azok a (nem virtuális) pár hónapos fejlesztői tanfolyamok, aminek a végén (persze sikeres vizsgák után) tárt karokkal várnak a tanulmányainkat addig szponzoráló vállalatok, tehát a tudásra jóformán garantált az igény, és a megélhetést biztosító fizetés. A "hivatalos" és vállalati tanfolyamokon kínált tudás (aminek száz-háromszázezres költsége van) is megszerezhető néhány jól kiválasztott online modul alapos (!!!) elvégzésével, persze némi plusz utánajárással és sok kemény munkával.

A nagy portálokon (Udemy, Khan Academy, vagy a muris nevű Lynda.com ) persze főleg angol nyelvű kurzusok indulnak, bár az elsőn például találtam magyarul kínált Excel-ismereteket. Akinek még 10-200 eurója sincs, az böngészhet az ingyenes kínálatból is némi angoltudás birtokában, például ez a cikk összeszedte, milyen jónevű helyek kínálnak teljesen ingyen megbízható és használható tudást, nekünk, vagy esetleg a jófejű középiskolás gyerekünknek is. A nevek jó része önmagában garancia lehet a minőségre.

Ha angolul nem tudunk, akkor angolul tanuljunk először online – kezdőknek és haladóknak is rengeteg ingyenes fejlődési, gyakorlási lehetőség akad. Mert ugyan a magyar piaci lehetőségekre szabva indultak már általános-és középiskolásoknak a magyar tantervhez-magyar iskolához szabott "korrepetáló" oldalak (például ez), és most már van általános-felnőtt igényekre szabott magyar oktatóportál is magyar tudásanyaggal. Itt is van jóga, önfejlesztés vagy vállalkozói ismeretek is, nem csak programozás, és üdítően sok az ingyenes, vagy fillérekért kínált anyag a népszerű témákban is. A "hivatalos" egyetemek is mintha kezdenének lépni: a pécsi egyetem például időről időre indít online, szabadon hozzáférhető kurzusokat.

A tudás – ha tanulni már megtanultunk – sose volt ilyen elérhető, ha tudjuk, mire vagyunk kíváncsiak. Ha pedig pont programoznánk, a tíz, sőt akár a kétszáz eurónk is pillanatok alatt döbbenetes mértékben térülhet meg, hiszen csak hazánkban egyes források szerint legalább tízezer, mások szerint huszonkétezer informatikus hiányzik.

Forrás 
digitaliscsalad.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére