Jelenlegi hely

5+1 kreatív családi program a közös élménygyűjtésre

Itt a nyár vége, nyakunkon az ősz (még ha nem is érezzük a bőrünkön). Ki mondta, hogy nem lehetne ezeket a napokat is kihasználni egy közös élménygyűjtésre? Ehhez hoztam tippeket

1. Irány a természet!

Keressetek olyan helyszínt, ahol lehetőség van mindenféle kalandos tevékenységre, például kerékpározásra, túrázásra, kenuzásra vagy kajakozásra, hegymászásra!  Azon kívül hogy izgalmasak, csapatmunka révén össze is hozzák a családot.

Kép forrása: Pixabay

Tipp: Gyűjtsetek különleges természeti tárgyakat, például köveket, madárfészkeket vagy érdekes növényeket. Szuperül hasznosítható egy-egy őszi kreatívoskodásnál.

2. Gasztrokalandok otthon is

Nem kell feltétlenül étterembe menni új ízek felfedezéséhez: elég egy közös főzés, szalonnasütés vagy grillezés a kertben. Hívjatok hozzá barátokat, rendezzetek batyus bulit, cseréljétek ki a recepteket, és máris feledhetetlen móka lesz ez a nap is.

Tipp: Ha mégis meglepnétek magatokat és ismerőseiteket valami újdonsággal, irány a helyi piac vagy gazdaság, ahol különleges alapanyagokat, finomságokat tudtok begyűjteni!

3. Kreatív elfoglaltság

Kislányomhoz hasonlóan én is imádok kézműveskedni. Ha lehetőség van rá, szívesen próbálunk ki új technikákat, fedezünk fel akár közösen is kreatív műhelyeket, workshopokat. Ezek remek alkalmak új készségek elsajátítására és közös élmények gyűjtésére egyaránt.

Kép forrása: PannaManna Ceramics workshop

Tipp: Ha már tervezitek az őszi dekorációt, lapozzátok át a régi újságokat, magazinokat. Szuper ötleteket találhattok benne.

4. A régi is lehet új

Mi lenne, ha kedvenc helyeiteket másképp fedeznétek fel? Készítsetek saját családi rejtvényeket, fejtörőket, labirintusokat, kvíz- vagy akár társas játékot.

Tipp: Válasszatok egy központi témát, például kincskeresés, kalózok, űrutazás, stb. A programok, játékok és sőt akár az öltözékek is mind ebbe a témába illeszkedhetnek.

5. Közösség is lehet fontos

Válasszatok egy olyan helyszínt, ahol lehetőség van valamilyen közösségi szolgálatra, például helyi iskolában vagy állatmenhelyen való segítésre. Ez nem csak segíti a helyi közösséget, de megerősítheti a család közötti kötelékeket is.

Kép forrása

Tipp: Ha a környezetvédelem fontos számotokra, lehetőség van olyan szervezetekhez csatlakozni, amelyek környezetvédelmi tevékenységeket szerveznek. Így például szemétszedés vagy faültetés.

+1 tipp! Kempingezés otthon

Jó lenne nem a saját ágyban aludni, de mégse akartok messze utazni? Elő a sátorral és matracokkal, amit akár a kertben vagy a nappaliban is fel tudtok állítani. Éjszaka pedig zseblámpa fényénél olvashattok, vagy különböző árnyékképeket vetíthettek a sátor falára. Sőt, a tiltott ágyban evés is jó móka és közös élmény lehet.

Szuper nyárutót és sok-sok nevetést kívánok!

Dr. Regősné Oláh Zsanett

- Szegedimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére