Jelenlegi hely

22. számú pályázat - Szélkirálynő - A szombathelyi Gothard Jenő Általános Iskola 4. a osztálya (Szombathelyimami)

A szombathelyi Gothard Jenő Általános Iskola 4. a osztálya elkészítette a Szélkirálynőt, Rumini, a kisegér hajóját.

Felkészítő pedagógus: Verasztóné Tóth Ildikó (osztályfőnök

Tavaly decemberben a Pagony Könyvkiadó és az imami internetes oldal egy közös pályázatot írtak ki, melynek célja az olvasás megszerettetése. A szülőknek kellett a neten egy kérdőívet kitölteniük a gyermekük olvasási szokásairól. Ez volt a "belépőnk" a pályázatra, melyet egy képzőművészeti alkotás elkészítésével kellett kiegészítenünk.

Negyedikeseim a téli szünetben elolvasták Berg Judit Rumini című regényét, amelyet feldolgoztunk, és vetélkedő formájában összefoglaltunk. Egy hónapig e projekt körül forogtak a gondolataink.

A szülők anyagi támogatásával sikerült a főhős, Rumini hajóját megépítenünk, a lányok még két kalandvágyó kisegeret is varrtak. Izgatottan várjuk az eredményhirdetést, hogy megtudjuk, megnyerjük-e a pesti színházlátogatást vagy a sorozat következő kötetét, esetleg a Rumini társasjátékot. De úgy gondolom, tanítványaim is érzik, hogy ők már nyertek. Megízlelték, milyen közösen alkotni, együtt dolgozni, egy csapat alkotó tagjának lenni. Én még annak is nagyon örülök, hogy többen kedvet kaptak a sorozat többi kötetének elolvasásához. 

 Az alábbi, gyerekek által készített videóban végig kísérhető a hajó elkészítése a kezdetektől a végéig:
https://youtu.be/ZI1EA-0N_eA

Az alábbi, gyerekek által informatikaórán készített videómontázsban a tanulók fogalmazzák meg saját szavaikkal, hogyan is dolgoztak több héten keresztül.

https://youtu.be/SpEcR0Wtgyk

Az alábbi albumban a kis fotósunk által készített összes kép látható, amiből csemegézve állították össze a gyerekek a montázst:

https://picasaweb.google.com/gothard2010tel/Hajokeszites4A?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNGGy4TXmpebhgE&feat=directlink

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

A farsangi jelmeznek nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy látványos és szerethető legyen. A képeken látható jelmezek közös titka az egyszerű poncsó-fazon: kevés szabás, minimális varrás, maximális hatás. Ez az a forma, amit akár egy délután alatt is el lehet készíteni, és a gyerekek imádják, mert kényelmes, szabad benne mozogni. Nem drága, nem műszálas, nem egyszer-hordós megoldás, hanem fenntartható, újrahasznosítható és egyedi. Most nézzük a konkrétumokat.
Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.
Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

„Nincs olyan álarc, amelyik félre ne csúszna néha.” – Idézetek a láthatatlan maszkjainkról.
Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Gondoltad volna, hogy a z éjszaka sötétjében is mosolygó, házainkat őrző hóembereknek saját ünnepük van? Ha nem, akkor ideje előkeresni a garázsba utolsó alkalommal elrejtett alkatrészeit, közeledik január 18-a, a hóemberek világnapja!
Ugrás az oldal tetejére