Jelenlegi hely

Beszélgessetek a házasságotokért! – Kezdődik a Házasság hete

A Házasság hetén idén is színes programok lesznek: előadások, beszélgetések népszerű párokkal és szakemberekkel, kapcsolatépítő játékok.

2025. február 9-16. között lesz a Házasság hete. Az országos rendezvénysorozat célja, hogy pozitív példákkal segítse a házasságra készülőket a felkészülésben, a közös értékek megtalálásában, segítséget nyújtson a párkapcsolati problémákkal szembesülőknek, ugyanakkor megerősítést is adjon azok számára, akik házasságban élnek. 

A hét mottója: Beszélgessetek a házasságotokért! 

A mozgalom 1997-ben Nagy-Britanniából indult, Magyarország 2008-ban csatlakozott hozzá, idén már 4 kontinens 21 országban ünneplik. Itthon és nemzetközi szinten is számos ismert közéleti személyiség is részt vett a kezdeményezésben, kifejezve elköteleződését a házasság, a család ügye iránt. A rendezvénysorozatot minden évben Bálint-nap környékén tartják. 

A rendezvénnyel szeretnék megszólítani azokat is, akik talán az előző generációk rossz példái miatt nem merik vállalni a házassággal járó elköteleződést. Nekik jó példák bemutatásával szeretnék vonzóvá tenni a házasságot, megmutatni, hogy a házasság nem ódivatú, hanem a családot és a társadalmat erősítő érték.

Bátorít minden olyan helyi kezdeményezést, amely hidat épít az adott közösség környezetében élő házaspárok és családok felé, amely segíti életüket, boldogulásukat. Nyíltan beszél a házasság mindennapi valóságáról, örömeiről és feszültségeiről. Igyekszik bölcs és gyakorlati tanácsokkal ellátni a házasokat és házasulandókat, valamint a teljes helyreállás reményét ébren tartani azokban, akiknek a kapcsolata válságban van, illetve valamilyen ok miatt megszakadt.

A programok egy része az online térben is elérhető lesz, így otthonról csatlakozhatunk néhány eseményhez.

Országszerte számtalan program szerveződik a hétre – a településenként beküldött programok listája folyamatosan bővül.

Központi programok

2025. február 09., 10:00 - Nyitó istentisztelet a Székesfehérvár Budai Úti Református Gyülekezetben
Az istentisztelet élőben követhető a gyülekezet honlapján: budaiut.hu/hazassaghete/

2025. február 10., 18:00 - Töréspontok mentén, nem pillanatragasztóval
Előadó: Tapolyai Emőke pszichológus, a Kandela Központ alapítója és szakmai vezetője.
Online előadás a Házasság hete Facebook-oldalán

2025. február 11., 18:00 - Őszintén a házasságról – Páratlan beszélgetés közismert párokkal
Résztvevők: Imre Géza olimpiai ezüstérmes párbajtőrvívó és felesége, Kökény Beatrix olimpiai ezüstérmes kézilabdázó; Oláh Gergő előadó, dalszerző, motivációs tréner és felesége Oláhné Nikoletta; dr. Süll Tamás párkapcsolati tanácsadó, lelkipásztor és felesége, dr. Süll Kinga egyházzenész, karnagy. Moderátor: Gécsek-Tóth Enikő, a Kossuth rádió szerkesztő-riportere.
Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

2025. február 12., 18:00 - Az AI és a szerelem – Hogyan támogatja a mesterséges intelligencia a tartós szerelmet?
Mihalec Gábor párterapeuta előadása
Az előadás ingyenes, de a férőhelyek korlátozott száma miatt regisztrációhoz kötött.

2025. február 13., 10:00 - Az életerős családokért
Konferencia a Házasság hetén a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom szervezésében
A program regisztrációhoz kötött. 

2025. február 14., 18:00 - Áldással egybekötött zenés istentisztelet az Új Teremtés együttes közreműködésével

2025. február 15., 14:00 - Beszélgessünk a házasságunkért. Arról…
Előadók: Kátoli Gábor és Veronika házassággondozók, a Bibliai Házassággondozó Szolgálat munkatársai.
Az alkalom online is elérhető lesz.

Budapesti programok

  • 2025. február 01., 12:00 - Városi séták pároknak - Mi a StepsToYou? Egyszerre városnézés és minőségi idő, szabadon, saját tempóban. 
  • 2025. február 08., 19:00 - Pál Feri atya előadása - "MI SEGÍT ÁT AZ ÉLET MEGOLDHATATLAN HELYZETEIN?
  • 2025. február 09., 16:00 - …és ez nem film! - Beszélgetés Madarász Isti filmrendezővel  és feleségével, Kerekes Monikával
  • 2025. február 09., 19:00 - Újra kettesben - Hogyan folytatódik a házaspár élete, ha a gyerekek már kirepültek? - Várunk mindenkit, de elsősorban olyan házaspárokat, szülőket, akik ezt az életközepi válságot átélik, hogy újra ketten maradtak otthon sok év után.
  • 2025. február 16., 11:00 - Minden Madár Társat Választ… Valóban? Ismerkedés és párválasztás egykor és ma, Kerekasztal-beszélgetés, A házasság hete alkalmából Simonovics Ildikó divattörténész, a nagysikerű Magyar Menyasszony kiállítás kurátora beszélget Nagy Erikával, modernkori kerítőnővel, párkapcsolati tanácsadóval, matchmakerrel, aki több mint 30 éve segít hölgyeknek és uraknak egymásra találniuk. 

Vidéki programok településenként

További információ

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Olcsó tippek és fortélyok az egészséges növényekért és a cserepes növények fagymentes átteleltetésért.
Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Sokan tapasztalhatjuk, hogy a takarítás nem pusztán házimunka, hanem lelki, pszichés folyamat is: nemcsak a lakóterünket tisztítjuk meg és rendezzük el, hanem vele a gondolatainkat, a lelkünket is. Ez pedig nem véletlen: a lakásunkhoz, a rendhez vagy éppen a rendezetlenséghez való viszonyunk ugyanis jóval többet mond el rólunk, mint gondolnánk. Az LG Fuller Bianka pszichológussal járta körül, miről árulkodnak a szokásaink.
Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

A legutóbb történt, kiskorút ért bántalmazás esete mellett szülőként sem mehetünk el szó nélkül, fel kell vennünk a kesztyűt és felkészítenünk gyermekeinket az ilyen helyzetekre is.
Ugrás az oldal tetejére