Jelenlegi hely

Tökölés papírból, mert egy unikornis mindig kell!

Halloween, szellemek és undiságok... rajonganak értük a gyerekek! És mi? Kreatívkodjatok együtt, hátha Ti is megszeretitek közben! Olcsó, környezettudatos ötletek, korhatár nincs! És ne feledjétek: egy unikornis mindig kell!

Halloween… tök, szörnyek és szellemek… mereng el rögtön mindenki. Nem csoda, hogy viszonylag hamar elharapódzott ez az angolszász ünnep itthon is, igaz, inkább csak külsőségeiben. De kit lehetne azért megróni, hogy az egyre hamarabb sötétedő, borongós novemberben a fényt, játékosságot, humort keresi?

Inkább legyünk mi is társai ebben a gyerekeknek, és a sok fröccsöntött műanyag vacak helyett gyártsunk környezetkímélőbb, lebomló halloweenes témájú dekorációkat, játékokat. Az idei őszi szünetbe vagy a november elsejei hosszú hétvégébe bőven belefér.

Összegyűjtöttünk néhány pofonegyszerű, otthon is megtalálható alapanyagból készült ötletet. Nem mellesleg nemcsak a családi együttlétnek ad jó célt, de a kicsiknek is hasznos. Fejleszti a finommotorikájukat, koncentrálóképességüket.

És igen, eljön a pont, amikor az összes felnőtt megunja a napok óta elé libbenő szellemdömpinget a konyhában és az előszobában. De a gyerekek alkotásait nem dobjuk ki, ugye Anyukák? Ilyenkor kiköltözhetnek a bejárati ajtóra, teraszra dísznek. Az őszi fagyok és a Mikulás úgyis elviszi őket.

Örök darab a papírtányér. Nem a lefóliázott szueprhősös design darabokra gondolok, hanem azokra a leghagyományosabb papír alapúakra. Lehet belőle kezdőknek macska, pókháló, pók, de akár képkeret boszorkányos csendélethez haladóknak.

Az örök királylányoknak, akik már nem bírják a szellemek és boszorkányok elárasztotta november eleji hangulatot, hoztunk egy unikornis-ötletet szintén papírtányérból. Mert unikornis mindig kell!

 

ADL - Debrecenimami

Forrás: Pinterest

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Ugrás az oldal tetejére