Jelenlegi hely

Cybergyermekeink - Egrimami írása

Cybergyermekeink

 

Hamarosan vége a nyári szünidőnek, bizonyára mindenkinek gondot okoz megoldani a gyerekek nyári elhelyezését, megszervezni a programokat. Pláne ha gyermekeink már nagyobbak, és nehéz őket a számítógép elől elrángatni. Pedig, ahogy a televízió nézésnek, úgy az internetes világnak is megvannak a veszélyei.

Agyunkban az önmagunkról alkotott képünk és a világ felé fordulás késztetése, és az ezekért felelős úgynevezett neuronális áramkörök 6 éves kor körül fejlődnek ki. A tévézés és számítógépezés ezt a fejlődést akadályozza, még pedig oly módon, hogy a test használatának minimalizálásával csökken a testérzet. Ez azt jelenti, ha gyermekünk nem mozog eleget, hanem a számítógép vagy tévé előtt ülve éli mindennapjait, bizony később jóval nagyobb nehézségekkel kell megküzdenie. A számítógép világa, egy valótlan kitalált világra épül, ez pedig igen nagy veszélyt hordoz az agy fejlődése, és a szocializáció szempontjából is. Hiszen egy elszeparált képzelt világban bármi megtörténhet, sok esetben büntetlenül, a valós kapcsolatok pedig elsorvadnak.

Érdemes odafigyelni gyermekünkre, ha szívesebben ül a számítógép előtt mint játszana a barátaival, és egyre több időt tölt az internet előtt. Sok esetben az éhség és fáradtság jeleit sem képesek reálisan kezelni ezek a gyerekek. Órákon át képesek étlen-szomjan ülni egy-egy játék előtt. Persze nem biztos, hogy a tiltás a megoldás. Használjuk ki gyermekünk ügyességét és kérjük meg tanítson időseket a környezetünkből az internetezésre, esetleg vigyük el egy kihívásokkal teli kalandra. Ki kell zökkenteni a nem való világból, hogy újra képes legyen felfedezni a való világot. Ne felejtsük el, gyermekeink nem születnek számítógépfüggőnek, hanem azzá válnak, és a mi felelősségünk a fejlődésük segítése.

 

Égető Eszter

Egrimami Egyesület

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Ugrás az oldal tetejére